IndeksFAQSzukajUżytkownicyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Ewolucja

Go down 
AutorWiadomość
AgumonHakase
Profesor
avatar

Liczba postów : 91
Join date : 04/04/2015
Skąd : Digital World

PisanieTemat: Ewolucja   Pon Kwi 06, 2015 5:19 pm

Ewolucja
Ewolucja (digiwolucja), czyli możliwość zmieniania formy, tudzież stadium, na wyższą i silniejszą, reprezentującą stopień skomplikowania jego programu, jest jedną z charakterystycznych cech digimonów. Oprócz niej jest także deewolucja, czyli powrót na niższą formę.

Oto lista stadiów ewolucji wraz z przykładami (w nawiasach podane nazwy japońskie/amerykańskie):
DigiJajo (DigiTama/DigiEgg)

Jest to jeszcze nieuformowany w program właściwego digimona  zbitek danych chroniony przez twardą skorupkę. Niegrywalny.
Niemowlę I (Baby I/Fresh)  

Najbardziej prymitywne digimony o maleńkim, zwykle galaretowatym ciele, które wymagają mnóstwa opieki, by mogły ewoluować dalej. Niegrywalny.
Niemowlę II (Baby II/In-Training)  

Digimony te nadal są małe, okrągłe i zwykle pozbawione kończyn, ale mają już stałe ciała, chociaż nadal nie przedstawiają zbytnich zdolności walki. Niegrywalny.
Dziecko (Child/Rookie)  

Digimony te mają już wykształcone kończyny oraz mogą używać specjalnych mocy, ale nie posiadają dużej siły. Najniższe grywalne stadium.
Dorosły (Adult/Champion)  

Digimon staje się zwykle większy i dużo potężniejszy. Digimony na tym stadium występują najliczniej w cyfrowym świecie. Na tą formę mogą ewoluować digimony gracza o poziomie minimum 11.
Perfekcyjny (Perfect/Ultimate)  

Digimon zyskuje jeszcze większą siłę. W warunkach naturalnych niewiele digimonów jest w stanie uzyskać tą formę. Na tą formę mogą ewoluować digimony gracza o poziomie minimum 35.
Ostateczny (Ultimate/Mega)  

Najwyższa forma, dająca digimonom dostęp do potężnych, często niszczycielskich mocy. Bez ingerencji zewnętrznej tylko naprawdę wyjątkowe digimony mogą wejść na to stadium, więc niewielu ich się spotyka. Na tą formę mogą ewoluować digimony gracza o poziomie minimum 60.

Z potrzeb przygodowych, formy niższe od Child nie są grywalne, a więc nie odnotowuje się ich w skanach. Niemniej, nadal możemy je spotkać w naszej przygodzie, a MG może naszego digimona w celach fabularnych cofnąć do tych stadiów. DigiJaja mają swoje miejsce na forum i informacje o tym znajdziecie tutaj.
Oprócz ewolucji, niektóre digimony stadium Ultimate posiadają także Tryb Alternatywny, który zmienia ich wygląd oraz ataki. Wymaga on posiadanie potrzebnego przedmiotu oraz digimona na poziomie 80.
Istnieje również Tryb Burst (Burst Mode). Jest on zarezerwowany do digimonów stadium Perfect, które nie posiadają formy Ultimate. Jest on udostępniany na tym samym poziomie co u innych digimonów ewolucja do Ultimate, czyli 60 lvlu. Tryb ten daje im siłę równą wyższemu stadium.

Jak ewoluujemy?
To bardzo prosta rzecz. A więc po pierwsze, ewolucja jest odblokowywana na pewnym poziomie, odpowiednim dla każdej formy. A więc 11 lvl wymagany jest na formę Adult, 35 na Perfect i 60 na Ultimate. Gdy wymagania poziomu są spełnione, digimon może ewoluować na nasze życzenie.

Po ewolucji
Po ewolucji Digimon staje się znacznie silniejszy oraz ma dostęp do innych, mocniejszych ataków. Jednak początkowo przemiana bardzo wyczerpuje i digimon po walce musi wrócić do poprzedniej, stabilnej formy, czyli w przypadku stadium Adult, będzie to forma Child itd. Czas ten wydłuża się wraz z kolejnymi poziomami. Jednak w momencie, gdy digimon zdobędzie dość danych do ewolucji na kolejne stadium np. Perfect, zyska zdolność do zachowywania energii w poprzedniej, a więc znika limit czasowy. By to samo stało się z formą Ultimate, potrzeba maksymalnego 100 lvlu.

Drzewka Ewolucji
Na pewno zauważyliście, przeglądając Digidex, że wiele z digimonów formy child, ma więcej niż jedną gałąź ewolucji. My digimony takie już jesteśmy, że nasz rozwój nie prowadzi koniecznie w jednym tylko kierunku. Zasadniczo każdy digimon z większą ilością ewolucji ma swoją standardową linię.
Jak więc przeskoczyć na inną?
Wymaga to zakupienia, otrzymania, albo znalezienia w przygodzie płyty z programem nazywanym Patchem. Wgranie digimonowi odpowiedniego patcha, ale koniecznie przed poziomem, na którym zyskuje szansę na ewolucję, pozwala na zmianę linii ewolucyjnej.

Formatowanie
Wybór linii ewolucyjnej powinien być przemyślanym dobrze działaniem, bo jej zmiana jest bardzo kosztowna. Tak, dobrze słyszeliście, istnieje możliwość usunięcia patcha. Wymaga to posiadania płyty z Programem Formatującym. Program ten usuwa dane naszego digimona, cofając go w rozwoju aż do poziomu o jeden niższego od wymaganego. Cofnięcie na formę child oznacza, że digimon ten po formacie będzie posiadał tylko 10 lvl. Jak mówiłem, jest to bardzo kosztowne i może okazać nieopłacalne przy dobrze rozwiniętym digimonie, ale jak świeżo ewoluował, forma ta wam się nie podoba, a nie chcecie zdobywać drugiego takiego samego stworka to być może szansa dla was.

Odmiany
Wiele digimonów oprócz swoich standardowych form, które znajdziecie w DigiDexie, posiada swoje odmiany, czyli alternatywne formy wyglądu, opisane w osobnym Dexie. Formy te mogą różnić się tylko kolorem, ale także cechami oraz atakami. Uzyskanie takiej formy nie jest trudne. Wystarczy znaleźć w przygodzie/kupić/dostać program zwany Modem o odpowiedniej dla danego stadium wersji. Użycie go pozwala nam przekształcić swojego digimona w ową odmianę. Rozwój starych ataków przechodzi na nowo otrzymane. Mod działa tylko na jedno stadium. Możecie mieć zatem YukiAgumona ewoluującego w czarnego Greymona.
Formy można zmieniać dość swobodnie. Wystarczy wgrać digimonowi, który jest odmianą,  Unintsall, aby wrócił do formy standardowej, a potem jest gotowy na następny Mod.
Wyjątkiem są formy X. Powstają one, gdy potraktuje się odpowiedniego digimona Przeciwciałami X. Digimony X różnią się dużo bardziej wyglądem od swych niezmienionych  odpowiedników, a także są nieco silniejsze. Przeciwciał X nie można kupić, ani usunąć już wgranych. Można zdobyć je tylko w przygodzie lub w evencie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Ewolucja
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Digimon Quartz :: Administracja :: Digipedia-
Skocz do: