IndeksFAQSzukajUżytkownicyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Digimony

Go down 
AutorWiadomość
AgumonHakase
Profesor
avatar

Liczba postów : 91
Join date : 04/04/2015
Skąd : Digital World

PisanieTemat: Digimony   Wto Kwi 07, 2015 9:14 pm

Digimiony
Na wstępie zaznaczę, że na forum preferowane jest używanie nazw oryginalnych digimonów oraz stadiów ewolucji. Nikt was jednak nie będzie karał za nazwy amerykańskie.  
My, digimony, jesteśmy rodzajem fikcyjnych stworzeń wymyślonych przez firmę Bandai. Nazwa digimon jest skrótem od Digital Monster, czyli można określać nas również po polsku jako Cyfrowe Potwory. Zamieszkujemy Cyfrowy Świat, który jest alternatywnym wymiarem powstałym dzięki sieci komputerowej. Digital World zostanie omówiony gdzie indziej.
Stanowimy jakby syntetyczne formy życia, swego rodzaju ożywione programy. Nie jesteśmy zbudowani tak jak istoty z prawdziwego świata. Nasza ciała tworzą dane, bity, kod złożony z zer i jedynek, który w Digital World staje się rzeczywistością. Nasz rozwój także jest odmienny, nie jest on ciągły, a skokowy. Przechodzimy przez kolejne stadia, czy też fazy, tak zwanej ewolucji, chociaż stadia te mają  pewne podobieństwa do etapów życia ziemskich organizmów.
Każdy digimon swoje życie zaczyna w Digijaju. Po wykluciu się wchodzi na formę Baby I, potem następuje Baby II, trzecia jest forma Child, czwarta Adult, piąta Perfect i ostatnia,  szósta, to Ultimate. Stadia ewolucyjne i sama ewolucja zostaną omówione szerzej tutaj. Teraz powiem tylko, że grywalne są digimony od stadium child wzwyż, wymienione w naszym Digidexie. Mniejsze digimony po prostu są tak słabe, że zdecydowaliśmy się je pominąć, ale możecie nadal je spotkać w przygodzie jako element fabuły.
Żeby ewoluować digimon musi wchłaniać dane, aby rozbudować własny program. Na forum jest to odzwierciedlone przez zwyczajne zdobywanie doświadczenia i poziomów. Więcej mówię o tym tutaj.
Digimony jako żywe stworzenia mimo swego cyfrowego pochodzenia starzeją się i w końcu umierają, giną również od ran. Nie jest to jednak dla nas definitywny koniec, bowiem rozpadamy się wtedy z powrotem na budujące nas dane, z których postanie kiedyś nowe digijajo.
Charakter Digimona ma duże znaczenie, bowiem my digimony, na co ja jestem dowodem, jesteśmy często inteligentnymi istotami oraz potrafimy mówić w naszym języku, a przez to (poprzez mg) komentować poczynania swojego tamera oraz nawiązywać z nim bliższe relacje. Dlatego gracze i MG powinni zwracać na nasz charakter uwagę.
Jednakże, oprócz digimonów inteligentnych, potrafiących mówić, po Cyfrowym Świecie wałęsa się również wiele zdziczałych, które zatraciły zdolności myślenia oraz wysławiania się. Ci nasi pobratymcy zachowują się jak zwierzęta. Mogą być tchórzliwi i uciekać, a mogą też być agresywni przez co zaatakują was, gdy wejdziecie na ich terytorium.
Inna kwestia jest, że… No cóż, my digimony nie posiadamy płci w sensie znanym z Ziemi ani nie rozmnażamy się jak tamtejsze stworzenia, o czym zresztą już wspominałem. Jednakże nie przeszkadza to aby np. jeden Piyomon mówił o sobie w rodzaju męskim, a inny z kolei w żeńskim i odpowiednio do tego się zachowywał. Niektóre digimony, które przypominają ludzi odpowiedniej płci, mają jakoś tak uwarunkowane, że się ze swym wyglądem utożsamiają, niezależnie od wcześniejszego mniemania.
My Digimony nie mamy jakiegoś olbrzymiego wachlarza specjalnych mocy, ale każdy gatunek ma swoje własne umiejętności. Większość digimonów posiada na naszym forum po 2/3 ataki specjalne. Jednakże w toku rozwoju digimona, może on je rozwijać. Digimon zdobywa punkt umiejętności, co dwa poziomy, który gracz może przeznaczyć na ulepszenie ataku (do 8 poziomów ataku). Ewolucje mają inne ataki specjalne od form wcześniejszych, które ulepsza się osobno.
Oprócz ataków specjalnych każdy digimon z powodzeniem używa swego ciała oraz standardowo posiadanego uzbrojenia (np. nóż Leomona) do walki i tę umiejętność również można rozwijać, tak jak ataki specjalne.
Poniżej przedstawię wam przykładowy skan na przykładzie mojego mniej rozgarniętego krewniaka i jego wzór:
Agumon
Imię: Orange

Poziom: 15
Atrybut: | Typ: | Rodzina:
Ataki: Baby Flame; Mach Jab
Charakter i Historia: Ten Agumon dawniej toczył spokojny, leniwy żywot leśnego stworzenia. Potem spotkał Rolanda i poczuł, że są ze sobą powiązani, po czym został digipartnerem chłopaka. Nie jest szczególnie pracowitym stworzeniem. Uwielbia się wylegiwać w słońcu i jeść. Zazwyczaj jest łagodny i grzeczny. Tylko podczas bitwy budzi się jego gadzia natura i walczy póki nie wygra, albo nie padnie.
Płeć: Samiec
Linia Ewolucji:
Spoiler:
 

Kod:
[center][b]Nazwa Digimona[/b]
[b]Imię:[/b]
[img]Obrazek formy child[/img]
[b]Poziom:[/b]
[b]Atrybut:[/b] | [b]Typ:[/b] | [b]Rodzina:[/b]
[b]Ataki:[/b]
[b]Charakter i Historia:[/b]
[b]Płeć:[/b]
[b]Linia Ewolucji:[/b]
[spoiler][b]Nazwa digimona[/b]
[img]Obrazek formy(link)[/img]
[b]Stadium:[/b] (wymagany lvl)
[b]Atrybut:[/b] | [b]Typ:[/b] | [b]Rodzina:[/b]
[b]Ataki:[/b] [/center][/spoiler]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Digimony
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Digimon Quartz :: Administracja :: Digipedia-
Skocz do: